Forum MEDYCYNA WETERYNARYJNA W OLSZTYNIE Strona Główna

MEDYCYNA WETERYNARYJNA W OLSZTYNIE
Forum Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie
 

Akademik
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum MEDYCYNA WETERYNARYJNA W OLSZTYNIE Strona Główna -> Rekrutacja 2007
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
granulaa
Gość






PostWysłany: Pią 15:19, 30 Mar 2007    Temat postu: Akademik

Witam! Happy

Wczoraj udalo mi się odwiedzić Wasze piękne Kortowo Happy Jestem pozytywnie zaskoczona bo studenci wety to NORMALNIE ludzie ( nie jak ci z medycyny). No nic koniec tych pochwał przejdę do tematu. Interesuje mnie życie w domu studenckim... próbowałam wczoraj troche podpytać studentów ale dziś naszło mnie trochę wątpliwości. Otóż zastanawiam się jak się w ogóle zyje w takim akademiku, słyszałam że łazienki i kuchnia są na korytarzu i zastanawiam się na ile pokoi przypadają . Jak wahają się ceny pokoi i jak wyglądają. A i czy macie tam podłaczenie do internetu?
Powrót do góry
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Pią 15:39, 30 Mar 2007    Temat postu:

Weterynaria mieszka głównie w DS3. Internet tam jest (jest w każdym DSie w Olsztynie). Łazienka i kuchnia przypada na jeden segment. Segmentów na piętrze jest kilkanaście. Segmenty są dwu albo trzypokojowe. Ceny za pokoje: jedynka (310 zł), dwójka (290 zł), trójka (270 zł), czwórka (240 zł). W pokoju każdy ma łóżko (dwie osoby się spokojnie zmieszczą ;]), szafkę przy łózku i półki nad łóżkiem. Można wziąć z DSu pościel (wymiana co trzy tygodnie) i lampkę nocną. Okna na parterze mają blokady, żeby utrudnić wchodzenie do akademika po 23. W akademiku jest pokój cichej nauki (cichacz, ryjec), jest sala telewizyjna, są piłkarzyki i stoły do ping-ponga. Jest też pralnia i suszarnia. Portierki są różne. Na tyłach akademika jest Antałek.

W akademiku generalnie mieszka się dobrze Happy Mieszkam w nim od 1,5 roku i jedyne na co mogę narzekać, to moi współlokatorzy :] No i jedna portierka. Nie mam zamiaru wynosić się z DSu do końca studiów.

Na wszelki wypadek napiszę, że zwierząt trzymać nie wolno. Oficjalnie Wink (1)

btw. znam normalnych z medycyny Wink (1)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
IKA




Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 18:03, 30 Mar 2007    Temat postu:

Czyli sa jednoosobowe pokoje?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
granula
Gość






PostWysłany: Pią 20:05, 30 Mar 2007    Temat postu:

No to wiedzę że opinie pozytywne Happy ...a jak z możliwością dostania miejsca w domu studenckim ..słyszałam że trzeba podać odległośc od domu, zarobki itp. na pewno chętnych jest duzo a ilośc miejsc ograniczona
Powrót do góry
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Pią 20:14, 30 Mar 2007    Temat postu:

Trzeba podać odległość w km od domu i dochód na członka rodziny. Studenci pierwszego roku nie wpisują jeszcze swojej średniej ocen :] Ilość miejsc dla nowych mieszkańców... nie wiem dokładnie ile ich jest, ale zdaje się, że ta liczba waha się w granicach 20-30. A jak się nie dostanie miejsca w DSie, a bardzo się chce w nim mieszkać, to zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie. Niektórzy już w listopadzie dochodzą do wniosku, że jednak akademik jest nie dla nich ;] W marcu w świat zaczyna odchodzić VI rok i znowu robią się wakaty.

Jednoosobowe pokoje są, ale raczej trudno dostać w nich miejsce Wink (1) Pierwszeństwo mają tutaj: matki z dziećmi, studenci zza granicy, członkowie samorządu albo rady mieszkańców akademika.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
IKA




Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 9:19, 01 Kwi 2007    Temat postu:

Kiedy najlepiej starac sie o miejsce?
Mozna zadzwonic, czy lepiej osobiscie?
Mowcie wszystko co wiecie Happy
Wsumie mam jeszcze rok,alewybierajac studia ponad 500 km od domu wole sie "zabezpieczyc" przed niespodziankami.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Patuś




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon 10:51, 21 Maj 2007    Temat postu:

ja mam inne pytanie, gdzie się lepiej mieszka? w domu studenckim czy np wynajmując pokój na któryms z osiedli, typu słoneczny stok? I jak to wygląda cenowo?

zaczynam się rozglądać Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Pon 12:20, 21 Maj 2007    Temat postu:

To gdzie lepiej się mieszka, to kwestia indywidualna. Rok mieszkałem na stancji, dwa lata mieszkam w DSie i właśnie złożyłem podanie o miejsce na następny rok. Są tacy co mieszkali w akademiku, ale się wynieśli.

Ceny stancji? Na Słonecznym od ok. 300 zł w górę. Im dalej od Kortowa, tym powinno być taniej. Ale nie zawsze tak jest.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Patuś




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon 13:00, 21 Maj 2007    Temat postu:

a w DSie ile płacisz? I czy trudno mi będzie uzyskać tam miejsce?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Pon 14:13, 21 Maj 2007    Temat postu:

W DSie płacisz różnie w zależności od pokoju. Ja płacę 270 zł za pokój trzyosobowy. Za czwórkę płaci się 240, za dwójkę 290, a za jedynkę chyba 310.

Z miejscem jest różnie. Jeśli wyślesz papiery i podanie o akademik, to może się okazać, że miejsca jednak nie dostaniesz (ja tak miałem na I roku). To czy dostaniesz miejsce jako jeszcze niestudentka, zależy od wysokości dochodów rodziców i odległości od miejsca zamieszkania. Ale w październiku mogą już zacząć zwalniać się miejsca, więc warto trzymać rękę na pulsie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Patuś




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon 15:01, 21 Maj 2007    Temat postu:

a byłbyś tak miły i pokazałbys mi jak wygląda to Twoje lokum?
za niecały tydzien będe w olsztynie- mam egzamin w szkole muzycznej, zamierzam zawitac na kortowo i obejrzec sobie wszystko:]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Wto 9:05, 22 Maj 2007    Temat postu:

Nie wiem czy zapoznanywanie się z akademikiem od mojego segmentu to dobry pomysł... Mamy jeden z większych nieporządków i jesteśmy już obłożeni karami finansowymi Wink (1) Jeśli jednak mimo wszystko chciałabyś zobaczyć aka od środka, to daj znać. Parę minut powinienem znaleźć.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Patuś




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro 10:34, 23 Maj 2007    Temat postu:

chciałabym:) myslę ze nieporządek nie jest przeszkodą, o ile da się wejść do środka:P

będe w olsztynie w sobote


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
oscius




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 20:03, 26 Lip 2007    Temat postu:

hello witam wszystkich mam mnóstwo pytań ale może zaczne od tego ze jestem szczęsliwą studentką pierwszego roku choć jeszcze list z oficjalnym oświadczeniem do mnie nie dotarł ale mniejsza z tym, otóż jestem z KRAKOWA w Olsztynie nigdy nie byłam i nie wiem kiedy trzeba zacząc się rozglądać za jakimś miejscem w akademiku czy mogłby mi ktoś przybliżyć nieco tej tajemnicy? albo polecić coś w zamian? coś niedrogiego ale żeby dało się tam normlanie żyć i może troche uczyc;p

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jaskowaty




Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 12:31, 27 Lip 2007    Temat postu:

jesli chodzi o akademik to razem z potwierdzeniem ze dostalas sie na studia ktore przyjdzie poczta dostaniesz wniosek o przyznanie miejsca w ds. Nie kazdy takie miejsce dostaje - patrza na i kase i na odleglosc od Olsztyna ale z naciskiem na to pierwsze.
Jezeli chodzi o mieszkania to najlepszy czas zeby cos znalezc to wlasnie teraz, bo pozniej jest ciezko znalezc cos blisko, ladnego i w dobrej cenie Happy Szukaj na osiedlu mlecznym, slonecznym stoku, brzezinach (oczywiscie mozesz gdzies dalej ale jak dla mnie to jest problem kiedy sie wraca z imprez Happy )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum MEDYCYNA WETERYNARYJNA W OLSZTYNIE Strona Główna -> Rekrutacja 2007 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin