Forum MEDYCYNA WETERYNARYJNA W OLSZTYNIE Strona Główna

MEDYCYNA WETERYNARYJNA W OLSZTYNIE
Forum Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie
 

Czas na zmiany na Forum ;)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MEDYCYNA WETERYNARYJNA W OLSZTYNIE Strona Główna -> Wygląd nowej strony wyziału
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Zanim zagłosujesz, zapoznaj się z tematem :) Pytanie: Za jakimi zmianami związanymi z Forum jesteś?
Nowe Forum z nowym php
52%
 52%  [ 20 ]
Zostawić to Forum i usprawnić
36%
 36%  [ 14 ]
Nic nie zmieniać, zostawić tak jak jest
10%
 10%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 38

Autor Wiadomość
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Pią 23:28, 17 Sie 2007    Temat postu: Czas na zmiany na Forum ;)

O tym co tu napiszę dyskutowałem już z Chrutkiem, Małgosią i -monem-. Dzisiejsza dyskusja na temat działu Kupię / Sprzedam skłoniła mnie wreszcie do stworzenia tego tematu. Powstaje on tutaj, bo forum "Wygląd forum" jest (nie mam pojęcia dlaczego) zablokowane. Forum w obecnej postaci istnieje już prawie dwa lata. Początki są zawsze trudne, bo nie wiadomo dokładnie jak się zabrać do roboty i z czym człowiekowi przyjdzie się zetknąć. Myślę, że weterani na Forum zebrali już dostatecznie dużo doświadczeń i zgodzą się ze mną.

A chodzi o to, że na Forum:
- brakuje regulaminu z prawdziwego zdarzenia (wiem, pisałem to już wielokrotnie), przez co walka z pogwałceniami netykiety staje się wycieczką z motyką na słońce,
- konstrukcja samego Forum (kategorie itd.) kuleje,
- nasz Admin* i (poza paroma wyjątkami) moderatorzy są mało aktywni.
- (to mniejsza wada) zastosowane tu phpBB odbiega jakościowo od innych opcji stosowanych w internecie już od paru lat.

Teraz niemal dosłowny cytat z PW wysłanego do Chrutka:

asos napisał:
dlatego będę próbował nakłonić Jacka (admina) do dość sporej rzeczy - założenia nowego forum wydziału. Problem w tym, że ja widzę przyszłość w postaci phpBB by Przemo (jak np. na forum SGGW), a to na fora.pl nie przejdzie. Trzeba będzie zmienić hosta (nie orientuje się na razie czy jakiś uczelniany wchodzi w grę) i całkowicie porzucić to forum. Sam dzisiaj przez parę godzin bawiłem się w budowanie forum i na razie zrobiłem tyle ( [link widoczny dla zalogowanych] {uwaga: forum obecnie wyłączone; link do nowego forum na dole tego posta}). [oczywiście to nie jest alternatywa dla forum, tylko luźny projekt, na którym się uczę].

Piszę to wszystko, bo chcę wybadać, czy tylko ja tak myślę. Na razie wiem, że jedna osoba poza mną chciałaby innego forum.
Być może możliwe jest jednak zachowanie treści tego Forum i dostosowanie go do nowego phpBB. Poza tym na podanym w cytacie testowym forum umieściłem przykładowy regulamin (moim zdaniem "z prawdziwego zdarzenia"). Zaznaczam raz jeszcze, że tamto forum nie jest alternatywą dla tego i nie życzę sobię, wszelkich pomówień o odbieranie użytkowników, ani o masowe rejestracje tam właśnie.

Robię zamieszanie, bo to oficjalne forum Wydziału, zaglądają tu studenci, pracownicy Wydziału, a także osoby z innych wydziałów w Polsce oraz "szarzy ludzie". Forum to jedna z naszych wizytówek.

Dziękuję i czekam na wasze zdanie. Happy



edit: dodałem ankietę
edit 2: głosować można do niedzieli 23 września


*Dla nowych użytkowników - tak, to nie pomyłka. Nie jestem adminem**. To co znajduje się nad moim awatarem, to zmyłka :]
**No... jednak się nim niedawno stałem.


edit 3: nowe forum już powstaje, żeby w razie czego przejście odbyło się możliwie jak najpłynniej. Obejrzeć je można tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez asos dnia Pon 23:22, 17 Wrz 2007, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GPoint




Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 243
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 23:51, 17 Sie 2007    Temat postu:

Ja od razu chcialbym sie zrzec funkcji moderatora.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Pią 23:59, 17 Sie 2007    Temat postu:

Aż tak jesteś sfrustrowany? Pamiętaj co napisałeś w temacie o Powstaniu Warszawskim. Gdyby wybuchła wojna, nie uciekłbyś, tylko walczył. Tutaj trzeba walczyć z Chaosem. A on przecież należy do sił ciemności Wink (1)

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby powołanie jakiegoś ModTeamu i danie mu możliwości moderowania na całym forum. Teraz to wszystko wygląda, jakby było przydzielone wg zasady "dziel i rządź". Są moderatorzy, ale niemal nic nie mogą :/


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GosteR




Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 1:01, 18 Sie 2007    Temat postu:

jakby co to zglaszam sie na ochotnika... na moderatora, admina czy kogo tam wszechmogacego... byc moze bede zalowac bo jestem teraz nie w pelni swiadom... ale mysle ze dam rade Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kiatta




Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 121
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Sob 3:42, 18 Sie 2007    Temat postu:

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejku Happy Strasznie mi się podoba nowe forum i podpisuję się pod nim rękami i nogami. Nawet jest informacja kto obchodzi urodziny Wide grin Nie mam żadnych zastrzeżeń, na moderatora się nie pcham i uważam, że zdrowy byłby podział obowiązków: Jacek - strona, asos - forum - bo i tu i tu jest dużo do zrobienia, a tak to w końcu będzie porządek Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
chrutek
Administrator
Administrator



Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: kielce

PostWysłany: Sob 11:20, 18 Sie 2007    Temat postu:

ja Cie asos co ja widze nasza prywatna korespondencja na forum:P hehe, zagladam caly czas na Twoje nowe forum i nic, dzialaj dzialaj...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
oliwkowa




Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z wakacji!

PostWysłany: Sob 13:49, 18 Sie 2007    Temat postu:

ekhm, a nie potrzebujecie nowego moderatora? Wink (1)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Sob 14:41, 18 Sie 2007    Temat postu:

Moderator powinien:
1. Mieć łatwy dostęp do internetu na studiach i podczas wakacji
2. Znać regulamin, przestrzegać go i pilnować swoich obowiązków
3. Być godnym zaufania i (najlepiej) mieć jakieś doświadczenie na studiach i w internecie.

IMO na moderatora nadajesz się Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
oliwkowa




Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z wakacji!

PostWysłany: Sob 14:49, 18 Sie 2007    Temat postu:

Kurczę, przestrzegam regulaminu? No niby przestrzegam, hm, hm. Godna zaufania? O matko, jak to brzmi.

Nadaję się.
A będę? Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Sob 16:38, 18 Sie 2007    Temat postu:

Czy na tym forum - nie mam pojęcia. Nie mam władzy.

A na tamtym? Powtórzę jeszcze raz - tamto forum jest testowe i nie ma stać się następcą obecnego. Moderatorem możesz zostać, ale jaki jest tego sens?



OK, stało się. Jeśli nie byłaś nigdy na forum moderatorem, to możesz zobaczyć, co to daje... i tyle.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
oliwkowa




Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z wakacji!

PostWysłany: Sob 16:50, 18 Sie 2007    Temat postu:

Wiesz, asos, ja nie zamierzam się narzucać, tylko czasem aż nóż się w kieszeni otwiera, kiedy widzę jakieś posty albo nowe tematy zupełnie bez sensu, bez ładu i składu. Wtedy normalnie bezsilność dobija zwykłego szarego obywatela, który może tylko sobie pomyśleć "Moderatorze, widzisz i nie grzmisz".

Nie musisz od razu wwalać mnie na forum testowym jako moderatora, to była tylko sugestia. Bo zrobiłeś to na zasadzie "a masz", a w sumie nie o to mi chodziło. Bo sensu nie ma jeśli to forum testowe i zniknie, poza tym o ile sie nie mylę ma kilku zarejestrowanych użytkowników, w większości osoby, które nie piszą o byle czym, żeby tylko pisać.
To tyle.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_lost_
Administrator
Administrator



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 303
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: madchester.

PostWysłany: Sob 17:13, 18 Sie 2007    Temat postu:

w zasadzie to nic nie daje, zalezy. poki jest malo ludzi, to mozna ogarnac. jak jest taka masa jak tutaj, to jest lipa, jesli moderatorzy maja inne zdanie odnosnie poszczegolnych punktow regulaminu, o ile pamietam cos takiego bylo na poczatku zeszlego roku, kiedy ktos masowo usuwal rozne posty, a sam floodowal strasznie postami o zawartosci nie wiecej jak 3ch wyrazow.

ja to sie tu juz malo udzielam, bo nie ogarniam. nie zdaze z jednym tematem, juz sie 15 nowych pojawia. jak to czytac, a co dopiero moderowac? czasu na nic innego nie starczy Wink (1)

nowe forum jest fajne, ale mniej czytelne od tego. o layout mi chodzi, ale to formalnosc. co do innych opcji - chyba faktycznie bardziej rozbudowane, ciekawsze.
to tyle, pozdrawiam weta pany i panny :]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MatiZ




Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 250
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Litwini wracają?

PostWysłany: Sob 17:39, 18 Sie 2007    Temat postu:

Nooo i przyszła Pani Narzekacz ;]. Pozdrawiam, głupku. A co do moderatora - Poszedłbym, ale nie uważam siebie za osobę godną zaufania (punkt 3) Wink (1). Paru z Was nie lubię, a że jestem stronniczy i mściwy, nadużywałbym funkcji. Uważam, że najlepiej sprawuje się na razie Asos.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
})i({




Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 179
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 18:49, 18 Sie 2007    Temat postu:

mdła, jak dla mnie zbyt mocno stonowana szata graficzna.
poza tym, nie bardzo rozumiem potrzebe czy sens umieszczania zakladki czy tez odnosnika do regulaminu za kazdym razem gdy wyswietlam nowy temat, ktory pragne przeczytac Wink (1)

a poza tym chyba zadnych zastrzezen wiecej, no poza tym ze bede znowu musiala sobie zdjecie przerabiac zeby sie zmiescilo Razz

btw nie mam nic przeciwko zeby nalezec do grupy trzymajcej wladze - tak,tak to skromna kandydatura Wink (1)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asos
Administrator
Administrator



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 713
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: DS3 / Grudziądz

PostWysłany: Sob 19:16, 18 Sie 2007    Temat postu:

1. (znów się powtarzam Rolling Eyes) Szata graficzna (styl) jest tam tymczasowy. Na stworzenie własnego nie mam na razie siły i czasu. Może poszukam czegoś ciekawszego albo właduję parę innych, żeby każdy mógł wybrać to, co mu bardziej pasuje.
2. Regulamin - można to wyłączyć. Zrobiłem tak jak jest, żeby pokazać jeden ze sposób rozprawienia się z samowolką nowych użytkowników. Tutaj niemal każdy nowy mnoży i tworzy pełno tematów w paru działach, a tuteszego regulaminu na oczy pewnie nie widział (zresztą jego przeczytanie wiele by tu nie pomogło ;])

Zdjęcia nie musiałabyś zmieniać, bo ma ono 80x80 piskeli i waży brutto 8 kilo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MEDYCYNA WETERYNARYJNA W OLSZTYNIE Strona Główna -> Wygląd nowej strony wyziału Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin